Online Marketing bij Onetomarket

08
Jul
2008

Mobile 2.0 Europe & Een terugblik op de toekomst

auteur: in Local

tags: Local, Mobiel, mobiel adverteren, search, servicing, startups

image:  Mobile 2.0 Europe & Een terugblik op de toekomst

Onetomarket was aanwezig bij het eerste Mobile 2.0 Europa evenement in Barcelona. Mobile 2.0 EU was uitverkocht en de hoge opkomst en het succes van het evenement geeft wel aan dat mobiel er dan nu toch eindelijk zit aan te komen.

Keynote
Het programma bestond onder meer uit een Keynote van Pekka Pohjakallio, Nokia, over de ‘current state & future direction’ waarin hij aanhaalde hoe Nokia over mobiel en de combinatie met internet denkt.
De essentie is dat mobiel op dit moment is opgebouwd uit 4 pijlers:
People, Places, Media & Developers. Met het laatstgenoemde focust Nokia zich er op om een plek te  creëren voor hun gelanceerde ‘consumer brand’ OVI.
Een belangrijke opmerking gaat over mobile advertising; is de gebruikers ervaring advertising of servicing? Het is dus duidelijk dat het belangrijk is om in het geval van mobiel adverteren de gebruiker zo direct mogelijk aan te spreken op zijn/haar voorkeur door gebruik te maken van personalisering.

Startups
Tijdens dit evenement waren er ook in totaal 17 startups
die hun diensten mochten presenteren tijdens Mobile 2.0. De 3 beste zijn uitgekozen om te mogen presenteren tijdens het 3e mobile 2.0 evenement in San Francisco waaronder ook het Nederlandse Nimbuzz:

Zipipop (Finland) – Intention Broadcasting
Rummble (UK) – Mobile Local Discovery
Nimbuzz (Nederland) – Mobile IM & Text Message Service

Panels
Op het gebied van Mobile Social Media, Het Venture Capital Perspectief, Operators (mobiele providers) en Open Business Models waren panels aanwezig tijdens Mobile 2.0 Europa. De soms verhitte discussies waren erg interessant en vooral tijdens het operator panel laaide de discussie hoog op tussen de operators en de community met de stelling: “Operators cannot innovate”.
De mening hier over was duidelijk voor de community, operators proberen innovatie te controleren in plaats van aan te moedigen.
Volgens de operators is het gat te groot tussen de toegenomen vraag aan bandbreedte door onder andere social media (Youtube beslaat 17% van het verkeer aldus T-Mobile ) en de capaciteit van de infrastructuur. Volgens T-Mobile zou er 70 miljard nodig zijn aan investering om de infrastructuur uit te breiden om aan de vraag te kunnen blijven voldoen. Conclusie hieruit is dat er een nieuw business model moet komen om het mobile web een vliegende start te kunnen geven.

Tot slot kwam tijdens het panel Open Business Models naar voren dat het belangrijk is dat er een open model wordt gecreëerd welke zorgt voor een toename in long-tail activiteit.

Oneliners van het panel:

  • Het is nodig dat de operators hun houding veranderen
  • Als je groot wilt worden/zijn moet je adverteren
  • Open up! (API, OHA, etc )
  • Start nu en meet!
  • Gebruik targeting en personalisering

Het was een evenement om niet te missen en natuurlijk was Onetomarket erbij. Het gaf een goed beeld van wat op dit moment speelt in de Europa op gebied van mobiele initiatieven, waarin de operators nog altijd de grootste invloed hebben. Belangrijk om niet te vergeten is dat we allemaal gebruik maken van hetzelfde internet. Mobiel internet bestaat niet!

Martijn Beijk

Over Martijn Beijk

Martijn Beijk is SEO en Web Analytics consultant met een expertise in Local Search Optimalisatie. Hij werkt onder andere voor Conrad Electronic, KLM, Rederij Lovers en Schiphol Airport.





meer reacties Plaats uw reactie!

2 reacties to “Mobile 2.0 Europe & Een terugblik op de toekomst”

  • Reactie van Navin Poeran op 9 July 2008 at 14:22

    Mobiel internet bestaat niet nee, maar mobiel vriendelijke websites zijn zoo prettig om te surfen via een mobiel :P

  • Reactie van Victor Donselaar op 10 July 2008 at 20:39

    Dan moet je een betere mobiel kopen :-) Ik heb zelf ongeveer elke Nokia telefoon gebruikt, maar eindelijk heb ik er een gevonden met een goed beeldscherm perfect voor surfen: E61i. Jammer dat ie zo groot is maar ja, wat wil je.

Reageer!

Naam (verplicht)
E-mail (wordt niet getoond) (verplicht)
Website


Volg ons via:


RSS feed Onetomarket

Om op de hoogte te blijven van het laatste nieuws

Abonneer op onze nieuwsbrief


Bij aanmelding ontvangt u maandelijks het laatste online marketingnieuws en informatie over
onze diensten en producten.
Klik hier voor meer informatie.

Geen gerelateerde artikelen

Onetomarket op Facebook

Recente Artikelen

Categorieën

Onetomarket kennisbank


Altijd up-to-date

Wilt u uw online marketing kennis up-to-date houden? Schrijf u dan nu in voor onze nieuwsbrief of lees ons blog!

Naar het Onetomarket blog
Aanmelden voor onze nieuwsbrief

Whitepapers

Lees onze whitepapers voor meer informatie over de aanpak van Onetomarket.

Naar de Onetomarket whitepapers

Webinars

Nieuw bij Onetomarket: Webinars. Onze kennis gratis en online gedeeld. Neem de volgende keer ook deel!

Meer informatie over onze Webinars

Online Marketing Trainingen

Op zoek naar meer praktijkgerichte kennis over Online Marketing? Dan bent u bij Onetomarket op het juiste adres. De experts van Onetomarket geven regelmatig trainingen waarin zij hun ervaring en kennis met u delen.

Meld u aan voor onze trainingen

Gastcolleges

Onetomarket wordt geregeld gevraagd voor gastcolleges op hogescholen en universiteiten. Zo delen wij onze kennis met de toekomstige online marketeers en helpen scholen met hun programma wat betreft online marketing.

Informatie over gastcolleges

Publicaties

Onetomarket schrijft regelmatig artikelen voor bekende Marketing Blogs zoals Marketingfacts en Frankwatching. Zie hier een overzicht van alle recente publicaties van Onetomarket.
Lees hier de publicaties

 

Bottom Arrow
Waarom met ons werken?

Maak kennis met meer dan 10 jaar online marketing ervaring:

  • Geïntegreerde aanpak voor interactieve marketing
  • Aansprekende opdrachtgevers en referenties
  • Internationaal opererend
  • Werken aan langdurige en succesvolle relaties
  • Spreker voor de belangrijkste congressen en gastcolleges
  • Accreditaties Google, Yahoo!, Omniture en Microsoft
  • Businesspartner Nederlandse Thuiswinkel organisatie
  • Auteur handboek SEO en Conversie Optimalisatie
Neem contact op met één van
onze Online Marketing Adviseurs.
Bel nu: 026 35 21 870