Online Marketing bij Onetomarket

01
Dec
2009

Onetomarket op de SES in Berlijn

auteur: in Congressen, Linkbuilding

tags: berlijn, Link building, search engine strategies

Op 24 en 25 november vond de Search Engine Stategies in Berlijn plaats. Samen met Evert Veldhuijzen (Managing Director Onetomarket Duitsland) heb ik dit event bezocht.

Op de eerste dag zijn we meteen om 08:30 uur begonnen met de registratie. De Keynote werd gemodereerd door Mike Grehen. De speakers waren Lars Lehne (Google) en Stefan Weitz (Bing). De twee grote search engines in een sessie, mooi. Beide speakers hadden een goed verhaal. Microsoft concentreerde zich meer erop uit te leggen hoe een search engine werkt en hoe dit, in het geval van Bing, in de meeste Europese landen zal werken. Beide presentaties hadden een ding gemeen, men wil zich op de zoekintentie van de gebruikers richten.
Tegen de middag was dan Evert aan de beurt met zijn presentatie over blackhat SEA technieken. De presentatie was een groot succes. Hij was

image: ses berlin 2 300x225 Onetomarket op de SES in Berlijn

als laatste van drie speakers aan de beurt en heeft de zaal nog even wakker gemaakt. Door zijn charmante Nederlandse accent was de openingsgrap snel gemaakt. Hij had het onder andere over trucs zoals niet-clickbare Adwords advertenties en het normaliter niet toegestane gebruik van hoofdletters in een Adwords advertentie. Daarnaast heeft hij een mogelijkheid ontdekt hoe men langere Adwords advertenties dan toegestaan kan maken. Natuurlijk zaten ook een aantal Google medewerkers in de ruimte. Wat betekent dat deze trucs niet langer zullen werken en Google inmiddels de nodige aanpassingen voorgenomen heeft. In ieder geval bleef deze sessie in gedachten van de deelnemers. Zo werd Evert nog een aantal keren genoemd. Bijvoorbeeld in het interview van Marcus Tandler die door Bas van den Beld(Searchcowboys.com) gedaan werd.

Later op de middag werd het dan ook tijd voor het link building panel. Gemodereerd werd het panel door Christoph Cemper. De deelnemers waren Ralph Tegtmeier, Marcus Tandler , Sebastian Wenzel en ik, Nina Baumann. Als enige whitehat zat ik tussen de blackhats. Mooie positie. Het ging natuurlijk ook weer over het kopen van links, wat niet conform de richtlijnen van Google is. De mening van de blackhat deelnemers was daarin duidelijk: Er worden nog altijd links ingekocht. Buiten dat hebben we het over PageRank Sculpting gehad en daarmee ook het gebruik van het nofollow attribuut. PageRank Sculpting door het gebruik van nofollow is ‘dood’. Andere old school technieken zoals het gebruik van Java Script links werken nog wel. Ook werd de blackhat techniek van het inkopen van slechte links voor concurrenten om deze slechter te laten ranken besproken. De vraag was: Is het echt mogelijk om een concurrent door deze techniek slechter te laten ranken? De blackhat experts waren het met elkaar eens. Ja, in principe is het mogelijk. Voor alsnog is het “succes” van een dergelijke actie afhankelijk van de website die schade zal moeten nemen. Het wordt moeilijker naarmate een site een grotere autoriteit is. Gaat het dus om een autoriteitsite dan zullen een aantal slechte links naar de site in de rankings geen zichtbare uitwerkingen hebben.

Als het goed is wordt de komende dagen nog een video op de SES website gepubliceerd waar bovenstaande sessies nog een keer bekeken kunnen worden.

Ook het networking deel van de SES was een succes. We hebben oude en nieuwe gezichten uit de Online Marketing wereld mogen ontmoeten. Bij de borrel werden ervaringen en meningen uitgewisseld. Bijzonder goede gesprekken hadden we met Andreas Rembow, Jens Fauldrath en Eva Rausch von Traubenberg als link building collega van de Deutsche Telekom.

Nina Baumann

Over Nina Baumann

Nina Baumann is SEO & Link Building Consultant met een grote voorliefde voor links, zoekmachines en alles wat in de online marketingwereld thuishoort.





meer reacties Plaats uw reactie!

3 reacties to “Onetomarket op de SES in Berlijn”

  • Reactie van Weekend lees lijst (week 49) – Onetomarket op 4 December 2009 at 11:44

    [...] Afgelopen week vond het Search Engine Strategies evenement in Berlijn plaats, waar twee collega’s van Onetomarket aanwezig waren. Daarnaast stond Google weer eens klaar met een paar interessante updates. SEOmoz heeft ook weer zoals elke week een paar interessante artikelen en zijn ook de collega’s van Onetomarket flink bezig geweest. Getting attention through creative adtexting Collega Evert Veldhuizen snijdt hier een onderwerp aan die veel ogen opende. Met een dijk van een presentatie weet hij de menigte te boeien met Blackhat SEA technieken. Deze post is gebaseerd op de presentatie die hij in Berlijn gaf. Tevens heeft Nina Baumann een recap geschreven over het SES Berlijn evenement. [...]

  • Reactie van Video van het Link Building Panel op SES Berlijn – Onetomarket op 4 December 2009 at 11:51

    [...] mijn recap van de SES in Berlijn had ik al aangeduid dat we de sessie binnen kort op video morgen verwachten. Maximilian Euler van [...]

  • Reactie van SES Berlin Video Link Building Panel | Linkspiel op 7 December 2009 at 22:02

    [...] Dank an Max (Ayudo Online Marketing)! Einen etwas ausführlicheren Post findet ihr auf dem Onetomarket-Blog. Also wer sich mal im niederländisch lesen üben möchte, viel Spaß. Tags: Link Building, SES [...]

Reageer!

Naam (verplicht)
E-mail (wordt niet getoond) (verplicht)
Website


Volg ons via:


RSS feed Onetomarket

Om op de hoogte te blijven van het laatste nieuws

Abonneer op onze nieuwsbrief


Bij aanmelding ontvangt u maandelijks het laatste online marketingnieuws en informatie over
onze diensten en producten.
Klik hier voor meer informatie.

Geen gerelateerde artikelen

Onetomarket op Facebook

Recente Artikelen

Categorieën

Onetomarket kennisbank


Altijd up-to-date

Wilt u uw online marketing kennis up-to-date houden? Schrijf u dan nu in voor onze nieuwsbrief of lees ons blog!

Naar het Onetomarket blog
Aanmelden voor onze nieuwsbrief

Whitepapers

Lees onze whitepapers voor meer informatie over de aanpak van Onetomarket.

Naar de Onetomarket whitepapers

Webinars

Nieuw bij Onetomarket: Webinars. Onze kennis gratis en online gedeeld. Neem de volgende keer ook deel!

Meer informatie over onze Webinars

Online Marketing Trainingen

Op zoek naar meer praktijkgerichte kennis over Online Marketing? Dan bent u bij Onetomarket op het juiste adres. De experts van Onetomarket geven regelmatig trainingen waarin zij hun ervaring en kennis met u delen.

Meld u aan voor onze trainingen

Gastcolleges

Onetomarket wordt geregeld gevraagd voor gastcolleges op hogescholen en universiteiten. Zo delen wij onze kennis met de toekomstige online marketeers en helpen scholen met hun programma wat betreft online marketing.

Informatie over gastcolleges

Publicaties

Onetomarket schrijft regelmatig artikelen voor bekende Marketing Blogs zoals Marketingfacts en Frankwatching. Zie hier een overzicht van alle recente publicaties van Onetomarket.
Lees hier de publicaties

 

Bottom Arrow
Waarom met ons werken?

Maak kennis met meer dan 10 jaar online marketing ervaring:

  • Geïntegreerde aanpak voor interactieve marketing
  • Aansprekende opdrachtgevers en referenties
  • Internationaal opererend
  • Werken aan langdurige en succesvolle relaties
  • Spreker voor de belangrijkste congressen en gastcolleges
  • Accreditaties Google, Yahoo!, Omniture en Microsoft
  • Businesspartner Nederlandse Thuiswinkel organisatie
  • Auteur handboek SEO en Conversie Optimalisatie
Neem contact op met één van
onze Online Marketing Adviseurs.
Bel nu: 026 35 21 870